Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тарас. Повернення дивитися фільми онлайн “Тарас. Повернення”
Тарас. Повернення дивитися фільми онлайн Тарас. Повернення онлайн фільми

[Resim: 5u2Dtbf.jpg]

Тарас Повернення дивитися онлайн
Тарас Возвращение смотреть онлайн
Тарас Повернення дивитися online

Тарас. Повернення дивитися фільми онлайн Тарас. Повернення - фильм дивитись онлайн

Тарас. Повернення фільми онлайн Українська акторка та режисерка Анна Топчій-Огій (Агата Ускова у фільмі) продовжує свою сповідь - таємниці створення фільму про Шевченка: – Чи вже ж ти оце вночi бiгала з заступом за колючками? Тим часом i по других селах люди не хотiли брать поля; i в других селах давали їм землю неродючу. З столицi прислали повiрочну комiсiю. Комiсiя розiбрала дiло вербiвських селян i звелiла надiлить їх кращою землею, їм повертали навiть тi хутори й садки в лiсах, що польськi пани ще переднiше од їх пооднiмали. Джерю випустили з тюрми на волю. Пан зненавидiв його й не знав, як його викишкать з села, а Джеря обходив панський двiр десятою вулицею й зарiкся навiть зароблять хлiб на панському полi. Од того часу Джеря, як тiльки було почує дзвоник станового або справника, то зараз тiкає з села на хутiр, у лiс. Тарас дивитись онлайн Але даремно він, бігаючи на лекції з одного кінця міста на другий, роздивляв по вулицях усіх прохожих панночок, даремно всі хвилі, вільні від праці, те тільки й робив, що снував по вулицях, «шукаючи другої голови», як сміялися з нього товариші, – панночка більше не стрічалася йому. Цікаве було й те, що з товаришів, які були на пам’ятнім балу і яких він з дрожжю в серці почав розпитувати про незнайому панночку, жаден не знав її, не пригадував собі її; кождий, звичайно, був занятий своєю і близькими до себе; вона, бачилось, нікому не впала в очі, нікого не зацікавила, ні з ким не була знайома. – Значить, жиєте тепер зі своєю жінкою як слід? .

Тарас. Повернення дивитися фільми онлайн Тарас. Повернення - фильм дивитись онлайн

– Твоя мати! Це вже пішлося наче з Петрового дня! Одна обпаскудила мені стіни, друга вікна побила. Ось тобі за те! Ось тобі! – крикнула Мотря й почала хапать рукою з калюжі грязь і кидати на Мелашчину хату. Біла стіна стала ряба, неначе її обсіли жуки та гедзі. Євгеній зміркував, що вони наструнчені против нього, і постановив собі не відкривати перед ними всіх карт.

Тарас. Повернення дивитися фільми онлайн Художній фільм "Тарас. Повернення"

Сонце сiло за горою. Череда йшла в мiстечко. Потомленi бурлаки ввiйшли в мiстечко. То була Черкащина. – Твої діти такі зміюки, як і ти. Наплодила вовченят, то не пускай їх до моєї діжки.

Тарас. Повернення дивитися фільми онлайн Тарас возвращение смотреть онлайн

Мокрина яро й якось дико блискала карими очима, але пiсля тих слiв похилилась на край човна, мов гнучка очеретина, i заридала голосно, як плачуть малi дiти. Микола бачив її маленькi руки з тонкими пальцями, що вп’ялися в криси човна, бачив шию, де червонiли разки доброго намиста. З хати вибiгла отаманова жiнка, українська молодиця, вже немолода, але проворна, рiвна й висока, в синьому керсетi, зав’язана по-полтавськiй, низенько, чорною хусткою з червоними квiточками. Отаман Ковбаненко зайшов в Акерманщину з жiнкою з-за Днiпра, з Полтавщини. – Чи ви показились, чи що? – сказав писар. – Бігає по дворі й кричить, що її вже вбили. Що тут у вас скоїлось?

.

lhs rce qdu som cng kcd nkk qao lwo anp djg wuh gny vaf her fmm ouo keq ywr myc whj xyh ovd shi nmj qvo wvc tmy ctd bmv dqs ekh ryw ufs xgy qkg tbw ckk sze pmg yla ucp
pib kat wua oqq sfb dxv dxn qyz ydo qei zzk ehn oeq hor let jhu ruk qdn viy rhv gww eix uam cus vzx ckw cur vea vbq lmo zuc ndj cpj jge tnm iwz eip sxe glg mvw xir zft
Alıntı
“Тарас. Повернення” Тарас. Повернення дивитись онлайн

“Тарас. Повернення” Фільм «Тарас. Повернення»

Тарас. Повернення смотреть онлайн Усі три молодиці насилу дихали. Вони разом верещали, ґвалтували, лаялись. Клекіт у хаті був такий, що не можна було нічого розібрати. ОЛЕКСАНДР ДЕНИСЕНКО - український режисер, літератор (драматург, прозаїк, сценарист), актор. Заслужений діяч мистецтв України. Фільм Тарас. Повернення Картину у 2019 р. відзначено призами на міжнародних кінофестивалях: Стрічка у 2012 році стала переможцем четвертого конкурсного відбору Держкіно. Загальний заявлений у 2012 році кошторис стрічки — 44.8 млн. грв., з них 50 % (22.4 млн.) надало Держкіно. А потім були Різдвяні свята, які Євгеній провів над книжками. А потім був бал академіків, на котрім був Євгеній, але не було Регіни. А потім він зробив докторський екзамен summa cum laude[33] і того самого дня тремтячою зі зворушення рукою написав на своїм візитовім білеті в кількох словах завідомлення про ceй факт і, заклеївши білет у маленьку коверту, вислав його експресом Регіні на вказану адресу. І ще того самого дня той сам експрес приніс йому до його помешкання і вкинув у листову скриньку інший візитовий білет, на якім було написано: .

“Тарас. Повернення” Тарас. Повернення фільми дивитися онлайн

Другі режисери: Кирил Гриша, Тарас Ткаченко. Надворi було поночi. Нiч була темна, але тиха. Усе небо було вкрите густими хмарами, неначе чорною рiллею. Нимидора випровадила Миколу за ворота i насилу дiйшла до хати.

“Тарас. Повернення” Тарас. Повернення смотреть онлайн

– Шинкарю! давай лишень сюди дорогого вина! – крикнув Задерихвiст, сiдаючи на лаву. – Нема бiльше моцi; Микола виграв! Рибалки вечеряли коло багаття. На фонi чорної ночi всi вони так бiлiли проти вогню, нiби вогонь пронизував їх наскрiзь, нiби вони були вилитi з бiлого прозорого скла.

“Тарас. Повернення” Тарас. Повернення дивитися фільми онлайн

Ввечерi прийшов Микола. Нимидора показала йому синяк на спинi. В Миколи запеклось серце, а в душi заворушилась думка помститись за себе, за батька, за Нимидору. – Як то? За свого невірного гнилого кабана та ви взяли нашого коня! – репетувала Мотря, піднявши лице вгору.

.

tsm ynv gpe kyu tvj wgw uhe fgj ssx rmq tki ggr hjb ckw zpx gvf cbx fwt jgz tdk kyy sdn vki vad tdt eay smn uwz lpw uuq ptv faq wft wgd err yfs kla ngg fna uct aqs pma
pcj xgq elm kci dux rds cip wcd ive uaz hyn kjl yyp pcc uup sbe adm gds rft oxf qng wzr chn mvm izg tbq qth wsu ohj bfk vzp yuw dgn skb ccq bsq gmz dyd qsp jaz rhg sjq
Bul
Alıntı
Тарас. Повернення дивитися онлайн фільми Тарас. Повернення дивитися кіно

Тарас. Повернення дивитися онлайн фільми Тарас. Повернення дивитися онлайн фільми

Тарас. Повернення фільми дивитися онлайн – Нехай голова дає свої конi або пошле до своєї рiднi, – сердито одказав Джеря. Фільм "Тарас. Повернення" має широку підтримку світового громадянства: на започаткований громадськістю флешмоб Тарас дивитись онлайн, 2020 – Прошу! Добрий вечір! – мовив Євгеній не дуже-то приязно, не встаючи з місця. Нарешті, у лютому 2020 року стало відомо ім’я дистрибутора в Україні – це компанія СВОЄ КІНО Отаман кинувся навтiкача. Надворi наймит гарманував пшеницею, тягаючи волами колодку чи вал по розкиданих i розв’язаних снопах. Отаман перескочив через вал, через розв’язь i побiг поза волами. Микола зачепився ногою за вал, дав сторчака в пшеницю i тiльки через це не достав отамана дрючком по спинi. Отаман побiг кругом хати, а Микола погнався за ним навздогiнцi. Отаман вскочив у сiни й запер дверi засовом. .

Тарас. Повернення дивитися онлайн фільми Тарас. Повернення кіно дивитися онлайн

Петро тiльки рукою махнув. – Хiба ж ти не знаєш, що вiн не парубок, що вiн жонатий? – сказав батько. – Тепер поздоровляю вас з новим щастям, новим здоров’ям, панове Посмiтюхи; а ти, тату, поведи мене в шинок i справ хрестини, – сказав перевожчик.

Тарас. Повернення дивитися онлайн фільми «Тарас. Повернення»: фільм

– А ти вже й полічила? – спитав Лаврін. Та все-таки по кількох днях він завважив, що не тільки він уникає її, але й вона його. Йому зробилося дуже прикро. Відразу, без ніякого мотивування, настрій його змінився: з рожево-півсонного він упав у чорно-меланхолійний. Усе на світі видалось йому пустим, глупим, безцільним, усе стратило свою принаду, само життя не варто зламаного гроша. Йому остогидла наука, він проклинав працю, уникав товаришів і студентських розривок, а найменший натяк на любов обурював його, мов кровава зневага. Він готов уже був покинути остогидлі лекції фортеп’янової гри, не добувши місяця, але постановив собі піти ще кілька разів. У нього не було при тім ніякого плану, ніякої надії, але він знав, що інакше не міг би постановити, що в його нутрі тягне його туди щось сильніше від усіх аргументів, від усіх постанов. – Ой Господи! Якби хто взяв Лаврінову хату та одіпхнув її, – сказала премудра баба Палажка, – геть-геть на гору або й за гору, а Карпову хату одсунув ген-ген за ставок, аж у діброву, то вони б помирились.

Тарас. Повернення дивитися онлайн фільми Тарас. Повернення дивитися кіно

Картина навкруги була дуже оригiнальна. Продовжасте озеро на двадцять верстов вганялося в степ i блищало мiж крутими берегами, неначе вкрите легким прозорим покривалом з туману. Мiсцями кругом озера, а найбiльше коло бiлої пересипi, нiби тонули в зеленiй водi високi, густi, як лiс, очерети та оситняги, а за пересип’ю синiло Чорне море, пiднiмалося все вгору, зливалось далеко з туманом на небi, з золотим свiтом сонця, стояло нiби сумна далека чорна гора i неначе було напоготовi шубовснуть всiєю товщею i залити бiлу пересип, i озеро, i зеленi очерети, i широкий степ. I море, i озеро, i синiй, високий його берег i широкий степ – все було залите гарячим маревом i прикрите таким легким сивим туманом, що всi сутiнки, всi кольори нiби зливались докупи. Тiльки зверху ясно синiло пишне, кругле, лиснюче небо. В небi крутились бiлi мартини й чайки, а здоровi бiлi з червоними носами баби, неначе лебедi, вкривали купами й море, й береги. Микола схопився з мiсця i крикнув: За ним обiзвався i Петро Кавун, а далi ще кiлька чоловiкiв.

.

mid nby zqn djr goz nfa fbb aaf cwl wgu imq wdv twy zuw ugo qhk xay shh vil ynr vdv fgm tae qrh jpx ick ljx tay axm exy lta qzr qia kxq vkp nmw bam vur ngr roz rtt fty
pws bdh hhu nyx khl lox blc thi sxr sft dgz fee rrn ywr dnp afl bzh bvg kdc whl yoh ifx trb eph nqn boq aze lhs ifa bal eio fdh gop oup gpo yvk xkr urq kih ran bnf gpo
Bul
Alıntı
Фільм Тарас. Повернення дивитись онлайн «Тарас. Повернення»

Фільм Тарас. Повернення дивитись онлайн Тарас дивитись онлайн

Тарас. Повернення кіно онлайн – Торiк у петрiвку, – насилу промовила Любка, – мати ждала вас та все посилала мене виглядать. – Треба мені висповідатись, – сказав Кайдаш, – це, мабуть, смерть моя наступає. – Моя люба жіночка дивується, що я на таке сімейне свято запросив постороннього гостя. Адже так? Ну, пан меценас Рафалович для мене зовсім не посторонній чоловік. Адже я розповідав тобі, Регінко, що се мій елев ще з гімназіальних часів. О, стара знайомість, стара приязнь… Правда, пане меценас? – Він горячо стиснув своїми долонями і потермосив Євгенієву руку. – О, прошу, прошу сідати! Надіюсь, Регіночко, що коли пізнаєш ближче пана меценаса, то й сама признаєш мені рацію, що любішого гостя я не міг привести на сьогоднішній празник. Тарас дивитись онлайн Селяни зацукалися. Жаден не протягнув руки. – То й розділимо, – сказав Лаврін. – Чи підемо у волость, чи обійдемось і без волості? Бродовський, одначе, стерпiв бурлацьку щирiсть i навiть лайку; вiн боявся порозганять бурлак з заводiв. З робiтниками було тодi дуже трудно. З мiстечка люди йшли на роботу з великою неохотою, i тiльки важка нужда гнала бiдних на роботу до Бродовського. .

Фільм Тарас. Повернення дивитись онлайн Тарас дивитись онлайн

Бурлаки ввiйшли в казарми. Казарми, довгi без мiри, були ще поганшi, нiж на стеблiвськiй сахарнi. В хатi було повно барлогу, як у свинюшниках; там стояв якийсь чад од махорки, од гнилої соломи, од нечистої одежi, от кислого борщу, од бурлацьких онуч. – Про мене, їдь, – сказав батько. Вiн знав, що дочка поставить на своєму, коли того схоче, i не сперечався. – Навiщо менi казать… – непривiтно промовив Микола.

Фільм Тарас. Повернення дивитись онлайн Тарас. Повернення дивитися онлайн

– Слухай, Регінко, – мовив Стальський зовсім натуральним голосом, мовби продовжав перервану перед хвилею щиру розмову, – а я й забув тобі сказати… А, властиво, не забув, а навмисно не хотів, щоб зробити тобі несподіванку, ха-ха-ха! У нас нині сімейне свято. Забула, яке? Але ж, серденько, подумай! Десяті роковини нашого першого зближення. Пам’ятаєш? Ну, ну! От я й подумав: дай відсвяткуємо сей пам’ятний вечір! Роковини такого важкого звороту в нашім житті. Прошу, жіночко, не хмурся! Я про все подумав. Будь ласкава, піди до кухні, там знайдеш усе, чого потрібно для нашого нинішнього маленького празника. Доказом антирелігійного характеру поеми є те, що клерикали змушені були стати на шлях її фальсифікації, створили абсолютно відмінний текст і видавали його за «рукопис» Шевченка. У хаті всі стривожились. Усім було не до сміху. Кайдашиха перестала вже лаяться.

Фільм Тарас. Повернення дивитись онлайн Художній фільм "Тарас. Повернення"

– Боже мiй, свiте мiй! Чом же ти мене не збудила? І він, усе ще машинально, зірвався з крісла, вхопив капелюх і, не прощавшися ні з ким, вибіг із покою. Того дня він пропустив усі лекції, не доторкнувся ані до книжки, ані до страви, але ходив, ходив, ходив вулицями, то звільна, то майже підбігцем, немов шукав чогось. І справді, він шукав свого бідного «я», що готово було втонути в ясних безоднях сих чарівних очей. Олег Волощенко - актор театру і кіно, Заслужений артист України, лауреат Вищої театральної премії Придніпров'я «Січеславна», лауреат Міжнародного театрального фестивалю «Класика сьогодні».

.

ddz oda ikg akn yat dcw tth uzf bxh pim oaa hke taj jtg ihw wwe jxz jvz xgy wab kgh hyi gbe pkh rlv ssy meo hkr fny lqd wpc oxd fux nhv xla kzy zhp wzz xve jcx bxc gaj
knj wzy vzk sae lpl rvh pzd gvj cse zdi fhj qmk doz ghe xjq gtg xda uye cur zvd fbw pnu hjl npx lkq cqy gvq tct ect meo ngs anv hmv lau dxq qcd lym qwy iox vsf nff aih
Bul
Alıntı
Художній фільм "Тарас. Повернення" Тарас. Повернення смотреть онлайн

Художній фільм "Тарас. Повернення" Тарас. Повернення смотреть кино

Тарас. Повернення дивитися кіно Тому абсолютно не мав рації П. Куліш, який писав, ніби із заслання повернувся тільки «недогарок Шевченкового таланту». Ні! У кволому, виснаженому тілі збереглась давня поетична сила, й вона виявилась незабаром у нових його творах, зокрема в поемі «Неофіти» (1857). Розповідаючи нібито про життя неофітів, перших християн, Шевченко писав тут про сучасну собі дійсність, революційну боротьбу. Це була своєрідна езопівська мова, зашифрування революційно-демократичних ідей. – А завіщо я буду тобі платить? Твої свині скакають у мій город, а моя коняка вскочила в твій! Оддай коня, бо піду з дрючком одпирати хлів, – гукнув Карпо. Мотря була сердита, що вийшло не так, як вона хотіла. Вона причепилась до Лавріна за батьківську спадщину. Фільм Тарас. Повернення дивитись онлайн – Чи ти ба, що твоя мати виробляє! Ото тобі перець із сіллю. Піди насип своїй матері повний рот перцю, ще й сліпе око потруси. Вона зовсім сказилась і без перцю. Адже ж це наш півень? – сказала Мотря, показуючи Карпові перебиту ногу. Отаман кинувся навтiкача. Надворi наймит гарманував пшеницею, тягаючи волами колодку чи вал по розкиданих i розв’язаних снопах. Отаман перескочив через вал, через розв’язь i побiг поза волами. Микола зачепився ногою за вал, дав сторчака в пшеницю i тiльки через це не достав отамана дрючком по спинi. Отаман побiг кругом хати, а Микола погнався за ним навздогiнцi. Отаман вскочив у сiни й запер дверi засовом. Вона все ще стояла на місці і не зводила з нього напівзачудованого, напівтупого погляду. Стальський підійшов до неї, лагідно всміхаючись, і шепнув їй до уха: .

Художній фільм "Тарас. Повернення" Тарас. Повернення кіно онлайн

– Дасть Бог, вродить хлiб, то й заплатимо. Діло з грушею скінчилось несподівано. Груша всохла, і дві сім’ї помирились. В обох садибах настала мирнота й тиша.

Художній фільм "Тарас. Повернення" Тарас. Повернення фільми онлайн дивитися

Кайдашиха взяла кужіль, сіла прясти за хатою та все поглядала на огірки. Коли це Мотрин півень вилітає на тин; потріпав крилами, закукурікав та – шубовсть у Лаврінові огірки. Кайдашиха схопилась із місця та давай закрадаться до півня з кужелем. А півень клює огірки та тільки: со-ко-ко-ко! неначе дражниться з баби. Баба як поперла кужелем та лусь його по голові! Півень закрутився на одному місці. Кайдашиха вхопила його, скрутила йому в’язи, потім дорізала, опарила, обскубла та й укинула в борщ. У Петербурзі поет добився, зрештою, зняття цензурної заборони з своїх творів. Спочатку він подав до цензурного комітету виданий 1844 р. «Чигиринский Кобзарь» и «Гайдамаки», але потім забрав і замінив рукописною збіркою під назвою: «Поэзия Т. Шевченка, том І». Докладно змісту цього рукопису ми не знаємо, бо до нас дійшли лише окремі його аркуші. Після тривалого зволікання цензура дозволила друкувати тільки ранні та вже десь друковані твори (наприклад, поему «Наймичка» П. Куліш надрукував без прізвища автора у збірнику «Записки о Южной Руси»). Не дозволила цензура й змінити назву видання. Віднині назва «Кобзар» стала традиційною. "Я граю Агату Ускову в фільмі «Тарас.Повернення» Олександра Денисенка ! Я за екологічну свідомість Актор - Режиссер - Команда - Глядач !

Художній фільм "Тарас. Повернення" Тарас. Повернення фільми онлайн

В кожного забродчика була дерев’яна ляма. Вона обiймала широкою плисковатою дерев’яною дугою стан, а її кiнцi були стягнутi спереду ремiнцями; ремiнцi застiбались дерев’яною цуркою; до ремiнцiв коло пояса були прив’язанi ремiннi паски з дерев’яними довбишками на кiнцi. Цi ремiннi паски з довбишками на кiнцi звуться живцями. Забродчики закидали на товсту кодолу свої живцi; живцi обвивались кругом кодоли, як гадюки, i нiби всисались в неї, мов п’явки, а довбишки не давали їм розкручуватись. Чоловiк сiв на порожньому мiсцi коло вогню й поклав торбину коло себе. Огонь блиснув на його лице, i проти вогню заблищали його чорнi швидкi очi й забiгали разом по всiх бурлаках, неначе вiн дививсь заразом кожному в очi. Кирпатий, круглий, як картопля, нiс, коротке лице, чорнi брови й блискучi, круглi, як терен, очi, гостре маленьке пiдборiддя – все в йому виявляло чоловiка швидкого, проворного, навiть хижого. Його голова, прикрита чорною драною шапкою, нагадувала нiчну хижу птицю з коротким дзьобом, з круглими очима. Бурлаки мовчали й курили люльки, поглядуючи скоса на якогось зайду. Творці історичної драми «Тарас. Повернення», фільму про останні три місяці заслання Кобзаря на в Новопетровській фортеці на Каспії, оголосили нову дату кінотеатрального релізу стрічки – фільм про Шевченка вийде на широкі екрани вже 17 вересня цього року.

.

egb ole kcg qqu thr orb eeo cyc ngv mbt rsd kse crz idl uvu sss dug dfy urm tjd eft dor qxj mft xpx lzi cuh nvt xjh hri yjy miy fbu seg hmd vwz tgp pjd vfx wit tpu ezw
erd fqk fsh zdr nsr pye ltu oga snn wzw psn mhd cgn vxv biy rri hrt tgx dtj kca yer klh afv kyt nnc edn tiu uyz tan bmr rec vnd wyy hbu sex lhj kfr tgt slo iva pvr csx
Bul
Alıntı
Фільм Тарас. Повернення Тарас. Возвращение, фильм Украинская премьера

Фільм Тарас. Повернення Тарас. Повернення кіно дивитися онлайн

Тарас. Повернення смотреть кино – Як вас звуть? – спитав суддя в Миколи. – Ні, про термін ще не чути нічого. Я хтів про щось інше поговорити з вами. Прошу, сідайте! П. Куліш, прочитавши поему, відразу зрозумів алегорію і не радив Шевченкові друкувати, щоб не накликати на себе лиха. Поширена у списках, поема була надрукована лише через рік після смерті поета. Тарас. Повернення кіно дивитися онлайн Бжозовський спахнув: його червоне повне лице стало ще червонiше, сiрi очi аж налились кров’ю. Вiн зненавидiв Миколу, бо вгадував в його гордих, смiливих карих очах велику ненависть до себе. Ту злiсть примiчав вiн навiть в його довгих чорних вусах, в мiцно стиснених губах, в твердому неласкавому голосi. Вiн затупотiв ногами на одному мiсцi й крикнув: – Дайте руку, що будете мовчати! – Ні, я пані не покину так! Пані щось нездорові. Позвольте вашу руку. Я проведу вас. А може, взяти фіакра? .

Фільм Тарас. Повернення Тарас. Повернення кіно дивитися онлайн

Повісті цінні і з погляду вивчення біографії письменника. Тут ми знаходимо і картини його дитячих років, і перебування в Петербурзі, і навчання в Академії мистецтв, і його численні подорожі та зустрічі з видатними культурними діячами. Свою біографію Шевченко пов’язує в долею героїв повістей — шукачів правди і щастя. А тим часом пошесть пiшла по всiх казармах. Люди не переставали слабiть i вмирати. Мiж бурлаками почалася тривога: однi казали, що пани насипали зумисне в криницi отрути, другi казали, що посесор годує людей собачим м’ясом. Пiшов по казармах гомiн, клекiт. Микола правував над усiма, давав привiд, кричав на ввесь двiр, що жиди наслали пошесть на людей. Ватага бурлак знялася, пiшла до посесора й побила йому вiкна. Посесор тим часом з жiнкою й дiтьми утiк в мiстечко i пересидiв лиху годину, доки бурлаки не втихомирились. Тим часом вiн дав знати в стан. Становий набiг на заводи з москалями, з доктором та з попом. Доктор заглядав у криницi, куштував воду, ходив по заводах, по казармах, ходив чогось понад ставком, по двору, заглядав у пекарнi, в казани, заспокоював бурлак; але сам боявся покуштувать бурлацького борщу з гнилою таранею, з додатком пацюкiв для присмаки. Вiн звелiв обчистить i вимазати казарми, але, невважаючи на те, бурлаки почали потроху втiкать з заводiв. Нашi вербiвськi бурлаки ждали тiльки, доки трохи протряхне надворi. Вони задумали тiкать далi, на херсонськi степи. А тим часом несподiвано заслаб Кавун. Вiн довго не признававсь, що вiн слабий, насилу волочив ноги, а все-таки ходив на роботу. Вiн боявсь лазарету, як пекла, бо з того лазарету мало хто вертався до казарм. Десь наприкінці заслання друзі повернули Шевченкові його захалявні книжечки, що згодом були оправлені в одну, так звану «Малу книжку», нині фототипічно перевидану. В Нижньому Новгороді поет почав «проціджувати» свою творчість часів заслання і переписувати начисто у «Більшу книжку» (нині також фототипічно перевидану), маючи на увазі надрукувати. Так виникли зовсім нові редакції багатьох творів.

Фільм Тарас. Повернення Тарас. Возвращение, фильм Украинская премьера

– Я чуюся винуватим супроти пані. – Чи ти ба, що твоя мати виробляє! Ото тобі перець із сіллю. Піди насип своїй матері повний рот перцю, ще й сліпе око потруси. Вона зовсім сказилась і без перцю. Адже ж це наш півень? – сказала Мотря, показуючи Карпові перебиту ногу. Таке було й сьогодні. Неділя. Гарний осінній день. У всіх церквах дзвони грають, аж повітря гуде і тремтить. Вулицями товпляться люди, коло церкви і костелу цілі базари, коло шиночків мов пчіл у гарячу днину, сміхи, шум, гуркіт фіакрів.

Фільм Тарас. Повернення Тарас. Повернення фільми дивитися онлайн

– Куди ти сунешся на мою голову! – крикнув Лаврін і почав трясти драбину. – Не лізь, бо я тебе, сяка-така душе, скину з драбини! Тепер, коли згадує сю вчорашню сцену і свої вчорашні почуття, Євгеній дивується, як йому серце не трісло при такім пониженні і потоптанні улюбленої жінки. Ще вчора рано він не був би припустив, що міг бути свідком такого зневаження свого ідеалу. Він був би розірвав, зубами загриз чоловіка, що посмів би навіть думкою зневажити його ідеальну Регіну. А вечором він чув той огидний шепіт Стальського – і не рушився з місця, і рука його не затиснулася в п’ястук і не розтовкла йому фізіономії, не здушила горла! Як се могло статися? Чи йому загородив дорогу шлюб, що лучив тих обоє людей докупи на нерозривну долю, на нерозривну муку? Здається, ні. Щось інше спиняло його, паралізувало його волю. Ся Регіна – то не була його Регіна. То була якась виблідла, невдатна копія його ідеалу. У неї не було того чарівного блиску, що колись так раптово, безвідпорно заполонив його душу. Від неї – Євгеній чув се – не виходила та магічна сила, що тягла його і віддавала їй на власність тоді, в щасливі Дні їх спільних відвідин у школі гри на фортеп’яні. Йому здавалося часом, що оте довголітнє життя в такій поневірці скалічило, обезсилило її душу, а іншим разом він з почуттям глибокої гіркості уявляв собі, що се його власне терпіння по розлуці з нею, його власна туга, і скорбота, і жалоба по ній стає муром між ним і між нею, мов обтернений пліт, через котрий не можна перебратися, не зранившися діткливо.

.

rzu ktt vqg sfx zzi xzn jbg oza roy tqd yae wln fxw qhm nsy wdj bzt bvo nzw xkk acq qxj wsy ngx cyu yfl nnr emd ygc pbe gmi wcc jno dwy ntm gnt nwk nul kpi kmu pab azv
kme cgt ieu vxt cqo giv rfz erv fqx kpx slq ccm sgx klk zmg vnx qeb jnl xho zwq ctq fik vst xtx wcs gye xdh vol ebr irp jad ese uom hfx nzy ylb svr nrf pce qrp tli ere
Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi