Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Sandbox Nedir?
#1
Google sandbox yeni sitelerin yerleştirildiği iddia edilen bir filtredir. bunun sonucu site en önemli keyword (anahtar sözcük) ve keyword tümcelerine karşılık iyi ranking (sıra) alamaz. sitenin kaliteli içeriğe, bol gelen linke ve güçlü google pagerank değerine sahip olmasına rağmen site bunun aksine sandbox etkisinde kalır. sandbox siteler için fiili bir deneme süresi şeklinde rol oynar. bunun muhtemel amacı spam sitelerin çabucak yükselmesini engellemek, onları cezalandırmak ve süreci bu şekilde devam ettirmektir.
[b]google sandbox teorisini bir cümleyle nasıl açıklarsınız?[/b]
google sandbox etkisi yeni sitelerin bir deneme sürecine alınmasına benzetilebilir, böylece sitenin gelen linklerin ve içeriğinin tam hakkı verilmeden site arama sonuçlarında beklenenden daha düşük seviyelerde yer alır.
[b]google neden sandbox diye bir şey başlattı?[/b]
google’ın sandbox diye yeni bir site filtresi başlatmasının arkasında yatan asıl neden, birçok sayıda satın alınmış linke sahip olan ve açıldığı tarihten itibaren yüksek sıralarda yer alan spam sitelerini durdurmaktır. google başlangıç itibariyle bir sitenin yüksek sayıda link almasına oldukça şüpheli bakar, ve bu linklerin doğal olmadığı hesaba katar. diğer bir olasılık ise spam sitelerinin arama sonuçlarında yüksek sıralarda çıkmak için çeşitli taktikler uygulamaları ve yüksek sayıda satış yapmaları sonucunda google’ın hizmet anlaşma koşullarına ters düşerek bu siteler banlanır; ve aynı süreci sürekli olarak tekrar ederler. bunun sonucunda, yeni siteler genelde google sandbox denen bir çeşit deneme sürecine alınırlar.
[b]herkes google sandbox varlığını kabul ediyor mu?[/b]
herkes google sandbox etkisinin iddia edilen google filtrelerinden ayrı biri olduğunu düşünmüyor. şuna dikkatinizi çekmek isterim ki arama motoru optimizasyonu ile ilgililenen bazı kişiler google’ın aramalar için filtreleme sistemi kullandığına dahi inanmamaktadır. şüpheciler bu fenomenin çoktan varolan google algoritma hesaplamalarının sadece bir yansıması olduğuna, ve sandbox etkisininin bir ilüzyon olduğuna inanmaktadır. şuna da dikkat edin ki google bütün bunlara sahip, ama yakın zamanda sandbox filtresinin varlığını da kabul etti.
[b]google sandbox filtresi ilk ne zaman ortaya çıktı?[/b]
websitesi sahipleri ve arama motoru optimizasyon profesyonelleri google sandbox etkisini, gerçek ya da hayali, 2004 yılının mart ayında fark etmeye başladılar. o tarihten sonra açılan websitelerinin internette yayında kaldıkları ilk birkaç ay içinde yüksek arama sonucu sırlarında yer almadıkları fark edildi. İyi google pagerank değerleri, güçlü gelen link sayıları ve genelde iyi optimizasyona sahip olan sitelerin tam aksine kötü sıralarda yer aldığı gözlemlendi.
[b]ne tür siteler sandbox’a yerleştirilir?[/b]
her türde sitenin sandbox’a yerleştirilebileceği gibi, bu problem genelde rekabet oranı yüksek keywordler için yüksek arama sonucu sıralamalarını arayan yeni sitelerde ortaya çıkmaktadır örneğin google reklamlarında sıkça rastladığımız uzaya giden ikinci insan kimdir, pusulayı kim icat etti gibi keywordler sık kullanılmaktadır. Sandbox’taki her bir siteye ayrı bir süre verilmektedir, ama bu şekilde yüksek rekabet yaşanan keywordlerde iyi arama sonucu hedefleyen siteler için bu sürenin muhtemelen daha uzun olmaktadır.
[b]benim sitem hiç sandbox içinde bulunmadı. neden?[/b]
sitenizin sandbox içinde bulunmamasının birkaç nedeni olabilir. eğer siteniz 2004 yılının mart aynda fark edilmeye başlanan sandbox etkisinden önce açılmış ise muhtemelen bu problemden kurtulmuşsunuz demektir. rekabet yaşanmayan keywordlere sahip siteler için sandbox filtresini fazla bir anlamı olmadığı için bu tarz siteler sandbox dışında kalabilir. şunu aklınızda tutun ki her ne şekilde olursa olsun rekabeti az olan keyworlerdeki sitelerde sandbox içine alınır ancak burada kaldıkları süre o kadar kısadır ki farkına varılmayabilir. eğer sandbox filtresi ile aynı zamana denk gelen bir domaine sahip iseniz sizin siteniz bu deneme sürecinde filtreye dahil edilmemiş olabilir.
[b]bir site sandabox’da ne kadar süre kalır?[/b]
sandbox’da kalma süreleri üç ile dört ay normal bekleme süresi olmakla beraber bir aydan altı aya değişim göstermektedir,. daha az rekabet yaşanan aramalar için daha kısa sürelerde beklemeler yaşanmasıyla beraber hiper-rekabet yaşanan kelimeler için bu süre genelde altı ay olmaktadır. çoğu arama keywordleri için en sık raslanan bekleme süresi üç aydır.
[b]sandbox’da değişim gösteren bekleme süreleri var mıdır?[/b]
sandbox’da bekleme yüksek şekilde değişkenlik gösterir. keyword için ne kadar çok rekabet gösteriliyorsa sandbox içinde kalma süresi de o kadar fazladır. filtre zamanla yavaş yavaş etkisini azaltacak ve yaklaşık üç ay içerisinde moral bozan etkisinin çoğu kaybolacaktır. tabii ki en fazla rekabet yaşanan kelimelerde etki altı ay boyunca tüm gücüyle kendini gösterecektir.
[b]sandbox içinde olduğumu nerden bileceğim?[/b]
sandbox etkinliğinin kanıtı genelde iyi google pagerank değerine ve gelen linklere, ve bazı ikincil arama tümcelerinde güçlü arama sonucu sıralamalarına sahip olan sitelerin en önemli aramalarda ortalıklarda gözükmemesidir. bu tarz koşullarda site muhtemelen sandbox’a atılmıştır.
[b]bunun sandbox etkisi olup bir google cezası omadığını nerden bileceğim?[/b]
eğer bir site bir google cezası yüzünden ziyaretçi alamıyor ise, daha az önemli aramalarda dahi google arama sonucu sayfalarında çıkmaz. ayrıca site hiç pagerank değeri göstermez ve hatta google toolbar’da sade gri bir bar gözükür.
[b]daha az önemli bazı kelimelerde hala iyi sıralarda yer alıyorum. neden?[/b]
sandbox’da bulunmanın en önemli karakteristliklerinden biri ve gerçekten en önemli işareti, daha az önemli kelimeler için yüksek sıralarda alınan arama sonuçlarının devam etmesidir. İddia edilen sandbox filtresi daha çok yüksek rekabet yaşanan kelimeler için kaygı duymaktadır ki bu kelimeler için spam sitelerin açılması, para karşılığında doğal olmayan linklerin satın alınması ve bunların dışında da hile yapılma olasılığı daha yüksektir. bunların dışındaki rekabet yaşanmayan kelimlerde bu gibi durumlarla karşılaşılması çok uzaktır ve bunun sonucu o siteler genelde sandbox filtresi dışında bırakılır.
[b]eğer google adwords veya google adsense programlarına katılırsam, bu benim sandbox içine konmamı engeller mi?[/b]
google adwords ve google adsense gibi programlara katılmanız sitenizin sandbox içerisinde geçireceği süreyi etkilemez. bununla birlikte bahsedilen programlar siteniz sandbox’ın derinliklerinde beklerken daha fazla trafiğe ihtiyaç duyar. çeşitli google reklam programlarına katılmanız, inandığınız efsanelere rağmen, ne sitenizi sandbox dışında tutar ne de sandbox’da geçireceği süreyi kısaltır.
[b]sandbox benzeri rol oynayan başka google filtreleri de var mı?[/b]
yeni alınan gelen linklerin etkisini gölgede bırakan filtre (dampening filter) genelde sandbox ile karıştırılır. çoğu arama motoru optimizasyon uzmanı yeni gelen linklere hemen tüm kredi verilmediğine inanır. bu şekilde google pagerank ve link popülerliğinin aşamalı olarak etkilenmesindeki amaç, link satın alımı yapanların ve google arama sonucu sıralamasında sitenin iyi bir yeralmasını sağlayan çeşitli link şemaları oluşturanların cesaretini kırmaktır.
[b]eğer websitem sandbox’a takılıp kalırsa, nasıl dışarı çıkartırım?[/b]
sandbox’tan kurtulman için tek gereken zamandır. en önemli keywordlerinin rekabet düzeyine göre bu zaman bir aydan altı aya kadar değişkenlik gösterir, ki üç aydan dört aya kadar olan süreler normal süre zarfı olarak kabul edilmektedir. bu esnada sitenizi geliştirmeye devam edin ve sandbox süresi sona erince hızlı bir şekilde yükselişe geçin.
[b]sitem sandbox’ta gömülü iken ne yapmam gerekli?[/b]
siteniz sandbox’ın içindeyken keyword bakımından zengin taze içerik eklemenin ve yeni gelen linkler sağlamanın ideal zamanıdır. gelen linkler eklemek ile etkisini göstermekte olan olası bir link filtresinden (dampening link filter) kaçınacağınız temin edilir. siteniz sandbox’ın derinliklerinden kurtulduğu zaman bu linkler yeterince yıllanmış ve tüm pagerank ve link popülerlik değerlerini göstermeye hazır bir halde olacakalardır.
[b]sandbox’ta iken siteme içerik eklemeye devam etmeli miyim?[/b]
siteniz sandbox içerisinde iken konunuz ile alakalı içerik eklemenin ideal zamanıdır. daha fazla keyword bakımından zengin içerik eklemeye konsantre olun ve sayfa içi ve sayfa dışı faktörlerin varlığını unutmayın. sayfa içi olarak başlık (title) taglarınızın en önemli keywordleriniz içerdiğinden emin olun. bir site haritası ekleyin ve tüm sayfalarınızın linklerinin birbirlerine o sayfanın keywordlerini barındıran link metinleri kullanan linklerle bağlı olduğuna emin olun. sayfa dışı olan link metinlerinin de linki alan sayfanın keywordlerini içerdiğinden emin olun. sandbox’ta iken müsait olan site geliştirme zamanınızı boşa harcamayın. filtre kaldırıldığı zaman geliştirilmiş olan siteniz arama sonucu sıralamalarında hak ettiği yüksek seviyelere ulaşacaktır.
[b]Websiteme yeni linkler almaya devam edeyim mi?[/b]
sandbox süreci sitenize link eklemek için ideal bir zamandır. yeni eklenen linklerin etkisini direk göstermemesini sağlayan bir filtrenin de varolduğu iddia edildiği için sandbox sürecinde yeni linkler eklemek bu iki filtrenin de bir kerede atlatılmasını sağlar. eğer iddia edildiği gibi yeni eklenen linklerin etkisi filtre tarafından gölgeleniyorsa bu linkler etkilerini tam olarak sitenin sandbox’tan çıktığı zaman gösterecektir. gelen linklerin metin kısımlarında güçlü keywordlerinizin bulunduğundan emin olun ve farklı farklı keyword kombinasyonları ile linklerinizi çeşitlendirin. [b]sandbox’tan daha hızlı çıkmanın bir yolu var mı?[/b]
sitenizi sandbox’tan sadece zaman kurtarabilir. sandboxta bekleme süresi keyword tümceleriniz rekabetliliğine göre değişiklik gösterir. sandbox’tan çıktıktan sonra çabuk bir şekilde arama sonucu sayfalarında en üst seviyelere çıkmanın yolları olduğu söylenmektedir. güçlü link metinleri (anchor text) ile güçlü gelen linklerin eklenmesi ve keyword bakımından zengin içeriğin eklenmesi sitenizi sandbox’tan çıkınca en yüksek seviyelere tırmandıracaktır. bu etkinin sandbox deneme sürecinin sonunda kendini göstereceğine dikkat edin.
[b]sitem sandbox’tan çıktı ancak arama sonucu sıralamaları hâlâ düşük. bu normal mi?[/b]
sıralamalarınızın düşük olmasının birden fazla nedeni olabilir. sandbox süreci sonunda ayakta kalabilen siteniz en önemli keywordleriniz için uzun bir zaman boyunca sıralamalarda değildi. güçlü arama sonucu sıralamaları elde etmeniz için önünüzde uzun bir tırmanış ve yapacak çok şey var. sitenizin sandbox’tan kurtulması ile muhtemelen gelen link, keyword bakımından güçlü link metinleri ve içerik sıkıntısı çekmektedir. neyse ki bunların hepsi çözülebilir problemler ve siteniz arama sonucu sayfalarında yükselişine devam edebilir.
[b]sandbox’tan çıktıktan sonra belirli bir arama sıralaması için tırmanış ne kadar sürer?[/b]
bunun bir çok değişken hesaba katıldığı için belirli bir nicelik söylemek çok zor. eğer siteniz ile alakalı sitelerden keywordlerinizin geçtiği metinlere sahip linkler alıyor iseniz, sizin yükselişiniz link almaya devam etmeyen başka birisininkinden daha hızlı olacaktır. bununla beraber sabit bir şekilde keyword bakımından zengin içerik eklemeniz sitenizin aramalarda yükselmesine yardımcı olacaktır. tabii ki ne kadar çok rekabet yaşanan keywordler için yarışıyorsanız tırmanışınız o kadar uzun ve zahmetli olacaktır.
[b]sandbox’a yerleştirilmekten en başta nasıl kaçınırım?[/b]
tam manasıyla kullanıma hazır bir siteyi satın alıp yayınlayarak sandbox’a girmekten bir derece kurtulursunuz. böylelikle site bir süre daha düşük sıralamalara tahammül edecek ancak sandbox’ta süresinin dolduğuna dair tıkırtılar duyulmaya başlıyacaktır. yeni eklenen linklerin etkisini yok eden filtreleri geçmek için olabilidiğince link almaya çalışın. sitenize içerik eklemeye devam edin. sitenizin internetteki ortaya çıkış sürecinizi hızlandıracak bir başka şey ise varolan bir domaini satın alma fikri dikkate alınmalıdır. eğer siteniz için gerçekten zaman ayırabilirseniz sandbox’ta kalma sürecini azaltabilirsiniz. uygun zaman yönetimi ile siteniz sandbox’tan tamamen kurtulabilir.
Kaynak: http://www.sabri.im/google-sandbox-nedir/
Bul
Alıntı
#2
Артур и Мерлин: Рыцари Камелота 2020 скачать торрент в 720

[Resim: 06bef81f3b4cb9e29344ba592696ed4f.png]

Артур и Мерлин: Рыцари Камелота второй фильм 2020

СМОТРЕТЬ СЕРИАЛ ПОЛНОСТЬЮ МОЖНО >>>>ТУТ<<<<<


трейлер фильма Артур и Мерлин: Рыцари Камелота скачать IdeaFilm озвучка алексфильм

Кабирию и ее кормилицу прибившихся к рабам продают на рынке в Карфагене. онлайн фильмы 2020 Артур и Мерлин: Рыцари Камелота Жан ссорится с начальником и теряет работу. Наша задача - суметь добиться того, чтобы каждая партия товара давала прибыль». Кинг Конг — 1-й звуковой фильм использующий для создания спецэффектов целый набор методов комбинированной съемки которые будут активно применяться в следующие десятилетия: покадровая анимация уменьшенных моделей рирпроекция в натуральную величину и в миниатюре живопись на стекле технология «маттэ» (наложение нескольких изображений в одном кадре). На парижском вокзале знакомятся 2 юные провинциалки: одна приехала с Альп другая — с Пиреней. В 1969 году поступает на специальный курс ассистентов режиссеров, а через три года выпускает свой первый фильм "Предостережение", где сам является режиссером, сценаристом и продюсером. Тут-то и сказывается нерациональность создателей фильма в расходовании десятимиллионного бюджета. Начиная с "Жильца", он в каждой своей ленте хотя бы на несколько секунд появляется в кадре, что стало своеобразной "визитной карточкой" этого режиссера. Лишь через некоторое время они поняли что зрители уже побывали на предыдущем сеансе и остались на следующий чтобы получить обратно деньги. Артур и Мерлин: Рыцари Камелота 2020 смотреть онлайн фильм в хорошем качестве hd 720 Он готов облегчить формальности и подсказать лучший способ сбыта золота — естественно за долю в общей добыче. Масумура многословный и эклектичный представитель японской новой волны (см. Девушка страдает психической аномалией, так называемым "синдромом Стендаля", когда больной, глядя на произведение живописи, воспринимает его как подлинную реальность и переносится внутрь изображенного на полотне действия.

скачать трейлер Артур и Мерлин: Рыцари Камелота на телефон кинобар

Среди сценаристов стоит назвать Сидни Хауарда (единственного чье имя попало в титры) Оливера Г. Но Уайлер, бесповоротно решивший посвятить себя кино, при поддержке своего родственника, президента кинофирмы "Юниверсл", бросил коммерцию и переселился из Европы в Америку. Это рассудительная Сабина наивная танцовщица кабаре Бёрди блондинка Орали которую Дэн сравнит с ангелом и брюнетка Руди самая задорная и эгоистичная в этой компании. В фильме с ее участием «Путь в общество» проститутка из деревенского кабачка становится аристократкой, живущей во дворце. Артур и Мерлин: Рыцари Камелота фильм 2020 смотреть онлайн в ts когда выходит фильм Артур и Мерлин: Рыцари Камелота Жесткая, натуралистическая драма — жанр, к которому имел склонность Р. Техническое совершенство и изобразительное своеобразие снимков К. Он просит свою молодую и красивую жену Северину связаться в Париже с ее крестным отцом Гранмореном человеком влиятельным. Ее основное слабое место — полное отсутствие выразительности в самих персонажах и в актерах. Артур и Мерлин: Рыцари Камелота трейлер на русском скачать песню Он просит отца обнять его и плащ спадает с плеч Риккардо. он написал сценарий "Иду своим путем", посвященный жизни священника, самоотверженно служащего своей пастве — обитательницам женского монастыря. Чудесный Хосе Исберт придает юмору авторов вневременную яркость сочность и эффективность. Из всех фильмов Диснея этот фильм меньше всего внимания уделяет перипетиям действия гэгам и карикатуре. Бывали и дни когда Маккэри вовсе ничего не приносил и тогда он все утро проводил в поисках вдохновения сидя за пианино. В американской психиатрической клинике 3 партии образуются вокруг одной проблемы которая в любом другом месте могла бы показаться пустячной однако здесь занимает умы всех обитателей: в читальном зале требуется заменить шторы. Джерри веселый и жизнерадостный по природе каждое утро выходит на улицы Монмартра и пытается продать свои картины.

кино новинки 2020 Артур и Мерлин: Рыцари Камелота смотреть онлайн

Популярный голливудский композитор, написал музыку к 124 фильмам. Эта сдержанность — всего лишь драматургическая и стилистическая уловка которая лишь усиливает тяжесть обвинения. Шло внедрение звука и пытливый режиссер начал с ним экспериментировать. Барочный стиль ощущается в раскадровке в построении кадра и освещении: реальность тут показана глазами героини (всегда лишь частями и урывками). Для того чтобы его совсем не коснулись следы цивилизации, потребовалось даже отходить от сюжетов Берроуза и придумывать новые, варьирующие единый мотив: «идеальный человек», сотканный из стальных мускулов и железных нервов, появляется только в результате «естественного отбора». Он смягчает насколько возможно интонационные перепады (см. Артур и Мерлин: Рыцари Камелота смотреть в хорошем качестве hd 1080 2020 Джон Туист Айвен Гофф Бен Робертс по одноименному роману Роберта Пенна Уоррена? На пост назначают Руба завязавшего с выпивкой. Дела у отца пошли неплохо и это дало возможность Рейтману получить хорошее университетское образование. Практически неукоснительно сохраняя верность детективному жанру, Клузо, тем не менее использует сюжет как интригу. В "Тихомамериканце" (1958) он превратил одноименный роман Грэма Грина из антиамериканского в антикоммунистический. Радиотелескоп в Голстоне принимает странные сигналы — серии одинаковых пульсаций. А Данглар отказавшийся поклясться ей в верности (поскольку верность не согласуется ни с его природой ни с родом занятий) продолжает искать новые таланты. Ллойд и 2 его штатных режиссера обладают абсолютным чувством ритма и его градаций: медлительности безмятежности затем — бешеного ускорения в последней четверти (самая знаменитая одиночная гонка во всей истории бурлеска приправленная саспенсом и параллельным монтажом достойными Хичкока). Артур и Мерлин: Рыцари Камелота смотреть онлайн баскино Арабелла выказывает презрение к Бладу и его новой пиратской деятельности. Талант Синнотта открылся лишь тогда, когда он в 1912 г. Один из тех, кому венгерское кино обязано своей мировой славой. С успехом демонстрировался ее научно-популярный фильм "Сердцебиение" (1961), в котором была показана операция ребенка. Сначала они скрываются от сутенера Алабамы.

Артур и Мерлин: Рыцари Камелота в кинотеатрах украины кривой рог

Сюрреалистичность картины подчеркивалась умелым использованием цветовых оттенков, варьированием скорости движения ленты и метафорическим монтажом. Тот выгоняет дочь из дома и Марианна вынуждена бродить по холоду и снегу. фильм Артур и Мерлин: Рыцари Камелота длительность скачать с торрент Артур и Мерлин: Рыцари Камелота 2020 Вдвоем они находят в гараже обессиленного Стивена который не решился покончить с собой. фильмы 2020 2020 список лучших фильмов Артур и Мерлин: Рыцари Камелота

Артур и Мерлин: Рыцари Камелота 3 Артур и Мерлин: Рыцари Камелота смотреть онлайн 1080 колдфильм

смотреть Артур и Мерлин: Рыцари Камелота в хорошем качестве Однако потребовались долгие семь лет, чтобы его вообще заметили на экране. Тед соглашается и делает в Канаде очень удачный фильм "Ученичество Дадди Кравица". У подъезда своего дома знакомятся соседи Холли Голайтли и Пол Варжак. На самом деле молодые люди знакомы с детства и давно влюблены друг в друга. Его брат Большой Луи местный «сердцеед» овладевает ею силой в амбаре. Фантастическая поскольку изображает эти верования — то как часть реальности (приворотное зелье срабатывает в совершенстве) то как выдумку («ведьма» признается во всем только чтобы остановить жестокую пытку). 10-й фильм Миннелли и 1-я его «семейная комедия». Артур и Мерлин: Рыцари Камелота фильм 2020 hd 1080 смотреть онлайн Фашисты у Пазолини — это нелюди, это дерьмо, питающееся дерьмом. В жестоком мире единственным носителем ценностей становится одинокий и беззащитный человек вынужденный привыкать к тому что его спасение зависит только от него. Параллельный монтаж создает впечатление будто самолет Амлена летит над биржей снятой с верхней точки из-под Купола. Лайза словно освобождена этим объяснением.

Смотреть еще похожие новости:

фильм онлайн боевик триллер Артур и Мерлин: Рыцари Камелота 2020 год сша у

Посмотрите комментарии и отзывы на фильм:

Он возвращает оружие 2 провожатым которые не вступают с ним в драку предпочитая по их собственным словам подождать когда его вскорости повесят.
Тем временем Виллари не изменивший своей честности разоряется управляя аптекой а затем — газетенкой под названием «Мститель».
Их гонят старые подружки, выгоняют, напившихся, из кабака.
Круг представляет собой кульминационную вершину в развитии иранского кино определенного весьма амбициозного типа история которого резко оборвалась после прихода к власти аятоллы.
Наступление неоконсерватизма и закат движения контркультуры в первой половине 70-х положили конец успешному творчеству Пенна в кино.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi